Wentylacja

Firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży, naprawy oraz serwisu urządzeń wentylacyjnych.

Zajmujemy się zarówno serwisem istniejących urządzeń i systemów, wszelkimi naprawami i modernizacjami, jak i wykonawstwem nowych instalacji. Serwisujemy urządzenia dowolnej marki, nawet nietypowe, wykonane jednostkowo czy przerobione z innych. .

Wentylacja Ventiflex

Ventiflex to system kanałów wentylacyjnych, skrzynki rozprężne, rozdzielacze oraz dodatkowe elementy umożliwiające budowę dowolnego układu wentylacji wywiewnej lub nawiewno-wywiewnej. Generalnie zaleca się aby system wspomagany był układem GWC oraz rekuperacją, co łącznie daje największe korzyści oraz oszczędności.

Ventiflex pozwala wygodnie i szybko wykonać montaż instalacji wentylacji mechanicznej, którš łatwo można schować w wylewkach, stropach, pod suchymi czy mokrymi tynkami.

Zalety systemu

- niezwykle łatwy montaż (łączenie na wcisk) bez używania specjalistycznych narzędzi
- mała waga a jednocześnie wysoka sztywność przewodów Ventiflex umożliwia zalewanie ich w stropie bądź w wylewce - estetyka instalacji !
- połączenia na uszczelkach EPDM gwarantuje szczelność połączeń w każdych warunkach
- niewielka średnica kanałów Ventiflex pozwala na montaż systemu pod suchym tynkiem lub boazerią.
- powłoka antystatyczna, przeciwgrzybiczna i antybakteryjna pozwala zachować wymaganą czystość systemu podczas eksploatacji i zapewnia higienę dostarczanego powietrza!
- bardzo dobre właściwości akustyczne i izolacyjne
- przewody prowadzone są najkrótszą możliwą drogą, tak aby uniknąć nagłych zmian kierunku przepływającego powietrza (np..ostrych łuków, załamań przewodu)
- sposób rozprowadzenia przewodów gwarantujący niewielkie straty ciśnienia na instalacji
- oferta obejmuje wszystkie niezbędne złączki i akcesoria

Gruntowe wymienniki ciepła

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w gruncie, tuż pod naszymi stopami znajduje się praktycznie niewyczerpane źródło energii. Montowane przez nas systemy GROUND-Therm pozwalają ją wykorzystać i dostarczyć do naszego domu, biura, hali czy innego obiektu. Firma Ground-Therm od lat doskonali technologię i dba o wysoką jakość produktów.

Oto co warto wiedzieć na temat gruntowych wymienników ciepła GWC Ground-Therm.

Sposób działania gruntowego wymiennika ciepła
Zima

Zimą chłodne powietrze, wstępnie oczyszczone w czerpni, przechodząc przez system Ground-Therm odbiera ciepło z gruntu i w efekcie ogrzewa się do temperatury +2?C Może być ono następnie dodatkowo podgrzane w rekuperatorze do temperatury +12?C, co daje dodatkowe oszczędności oraz zabezpiecza rekuperator przed zamarznięciem ? częstym zjawiskiem w przypadku rekuperatorów do których wchodzi mroźne powietrze o temperaturze poniżej 0?C

Lato

Latem gorące powietrze, również wstępnie oczyszczone w czerpni, przechodząc przez system Ground-Therm oddaje ciepło do gruntu i ochładza się do temperatury +16 C. Powietrze wchodzące do budynku nie ulega przesuszeniu (tak jak ma to miejsce w tradycyjnych klimatyzatorach), w efekcie czego w jego wnętrzu panuje przyjemny, komfortowy klimat nawet podczas wyjątkowo upalnych dni.

Copyright © Klima-Air. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.